Szklane drzwi przesuwne – idealne rozwiązanie dla małych pomieszczeń

Drzwi są jednym z najważniejszych elementów każdego wnętrza. Obowiązkowo znajdują się one w prywatnych mieszkaniach, biurach oraz różnorodnych lokalach usługowych. Jeśli do dyspozycji mamy niedużą powierzchnię, wówczas to warto zainwestować w dobrej jakości szklane drzwi przesuwnehttp://esglas.pl/oferta/drzwi-przesuwne-szklane/.

Wiele osób mieszka w niewielkim mieszkaniu, w którym to wolna przestrzeń odgrywa bardzo ważną rolę. Aby czuć się w niewielkim mieszkaniu komfortowo i wygodnie, wielu architektów poleca właścicielom mieszkania zainwestować w nowoczesne drzwi przesuwne. Gdzie jeszcze warto zamontować szklane drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne szklane – idealne dla każdego wnętrza

Szklane drzwi są nie tylko praktyczne, lecz także pięknie zdobią każde wnętrze. Nic zatem dziwnego, że na ich montaż decyduje się coraz więcej inwestorów. Gustownie dobrane do wnętrza stają się oryginalną ozdobą oraz świetnie podkreślają jego charakter.

Obecnie nowoczesne drzwi z dobrej jakości szkła znalazły powszechne zastosowanie. Coraz częściej można je spotkać w wielu lokalach użytkowych, wśród których można wymienić:

– małe mieszkania w blokach,
– nowoczesne biurowce,
– salony fryzjerskie i kosmetyczne,
– drogerie, apteki,
– budynki użytku publicznego tj. urzędy miejskie i placówki zdrowia,
– nowoczesne domy jednorodzinne.

Drzwi te są niezwykle praktyczne i wygodne podczas użytkowania. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii zainstalowany system spowalnia zamykanie i otwieranie drzwi, dzięki czemu są one w pełni bezpieczne dla rodzin z małymi dziećmi.

Istotne zalety szklanych drzwi przesuwnych

Nowoczesne drzwi przesuwne szklane podobnie jak szklane ściany dodają każdemu wnętrzu szyku i elegancji oraz powiewu minimalizmu. Dzięki nim pomieszczenia są bardzo jasne i przyjemne, bowiem szkło pozwala na dostateczny przepływ światła.

Co więcej, użyte w procesie produkcji wysokiej jakości materiały gwarantują ich wysoką jakość oraz wytrzymałość. Dzięki temu służą one niezawodnie przez szereg długich lat.

Dzięki systemowi GEZE Levolan Soft Stop, drzwi są dobrze bezpieczne od wszelkiego rodzaju uszkodzeń. W ostatniej fazie otwierania oraz zamykania drzwi system spowalnia je, co stanowi ogromne bezpieczeństwo podczas ich użytkowania.

Kolejną istotną zaletą, która w dużej mierze wpływa na wybór takich drzwi przez liczne rzesze klientów, jest zdecydowana oszczędność miejsca. Montaż w małych pomieszczeniach drzwi przesuwnych sprawia, że jest ono wizualnie większe oraz bardziej przestronne. Wąskie korytarze, małe sypialnie lub łazienki to idealne pomieszczenia, w których drzwi te spisują się idealnie. Z ich pomocą można tworzyć oryginalne oraz niepowtarzalne aranżacje wnętrz.

Wybór nowoczesnych drzwi przesuwnych – o czym warto pamiętać?

Właściciele mieszkań będący na etapie projektowania wnętrza swego wymarzonego mieszkania i którzy to zdecydują się na drzwi przesuwne szklane, powinni pamiętać o tym, że wymagają one specjalnie przygotowanego nadproża lub ściany, na której to będą się wspierać.

Drzwi te niezawodnie funkcjonują, gdy są osadzone w ościeżnicach lub posiadają skrzydła osadzone na zawiasach bezpośrednio mocowanych do ściany.

W nietypowych pomieszczeniach idealnym rozwiązaniem jest zainwestowanie w drzwi szklane na wymiar. Warto zawsze pamiętać o tym, że dobry plan oraz gustowna aranżacja wnętrza pozwala wybrać takie elementy wyposażenia domu, które to będą źródłem satysfakcji na szereg długich lat.