Punkciki na niebie

Czego oczekujesz od świata dzisiaj? Jakichś głębszych relacji? Chodzimy połączeni technologią, piszemy do siebie, czytamy krótkie wpisy, lajkujemy, czasami dzwonimy. Pomimo, że w kafejce wypiję z Tobą kawę czy to jest jeszcze taka sama znajomość jak 15 lat temu? Pośpiech, pęd, zagubienie we własnych myślach niczym w nowym państwie. Błądzimy w tej nowej rzeczywistości, która nie wiadomo kiedy wessała się w nasze całkiem normalne życie.

Któregoś dnia obudziłem się, przetarłem oczy i zasiadłem do pisania. Przejrzałem chwilę wcześniej zdjęcia osób, z którymi dzieliłem swoje myśli. Niektórych nie widzę już latami. Nieliczni są ze mną nadal, ale i tak myślę, że znają mnie słabiej niż kiedyś. Gdzieś w nas skóra zaczęła twardnieć, zaczęliśmy się w sobie zamykać. Oczywiście da się to zmienić, ale potrzeba dłuższego momentu by pobyć razem i poznać się na nowo. By się otworzyć.

Ulice. Pełne ludzi ulice. Pełne samotnych atomów, które unikają zderzeń. Nie powstaje nic nowego. Cofamy się.

Gdzieś tam w środku kiełkuje strach, którego nie ma z kim dzielić. Maszerujesz z nim sam. Ulica się wydłuża, zmniejsza. Maszerujesz w labiryncie swoich myśli. Dźwigasz kredyty, pracę, codzienność, dom. Gdzieś masz swoją oazę, gdzieś masz swój schron. Ale czy to nie za mało?

Przysiadam w kawiarence. Rozpoczynam poszukiwanie głosów, rozmów. Czy to tylko takie wrażenie czy już faktycznie prześlizgujemy się tylko między tematami nie wchodząc w relacje głębiej?

Espresso. Jedno, drugie. Przystanek metra, wsiadam, wysiadam, idę. Check-in, check-out. Mija kolejny dzień, mija życie.

***

Nie wiem ile w tym prawdy, a ile tylko wrażenia. Z jednej strony wierzę w to co podpowiada mi instynkt i umysł, z drugiej wiem, że jest to tylko jedna strona życia. Nie dotyczy to wszystkich. Tekst powyżej plus ilustracja poniżej jest dedykowane tym, którzy szukają. A także tym, którzy błądzą.

Nie jestem autorytetem, który ma Ci mówić co masz robić. Tu są jedynie słowa, które potrzebowały wydostać się na zewnątrz. Wywołałem je, tak jak kliszę, bo to zatrzymane kilka rzeczywistych chwil.

 

Tekst pozyskany z archiwalnej wersji strony bezzadecia.pl – Napisany przez autora bloga.

Dodaj komentarz