Przenośna umywalka – czysta woda w plenerze

Na kempingu i biwaku, na placu budowy, w mobilnym punkcie gastronomicznym, na targowisku i kiermaszu oraz na różnego typu plenerowych imprezach niezwykle przydatnym rozwiązaniem są przenośne umywalki.

Mobilne rozwiązanie

W miejscach, gdzie brak jest podłączenia do sieci wodno-kanalizacyjnej, a potrzebne jest skorzystanie z bieżącej wody, dobrym pomysłem jest wykorzystanie umywalek mobilnych. Urządzenia tego typu posiadają zamknięty obieg wody. Czysta woda pobierana jest z jednego zasobnika, a po wykorzystaniu odprowadzana do odrębnego zbiornika. W trakcie użytkowania, w miarę potrzeb czysta woda może zostać uzupełniona, natomiast brudna – odpompowana.

Woda do mycia podawana jest poprzez kran, podstawowym wyposażeniem urządzenia jest dozownik mydła, miejsce na papierowy ręcznik oraz kosz na śmieci.

Przenośne umywalki pomyślane są głównie jako element zaplecza sanitarnego do wykorzystania w plenerze. W związku z tym wykonane są z materiałów odpornych na działanie warunków atmosferycznych. Dzięki temu nawet ekspozycja na silne słońce lub intensywne opady nie powodują powstawania uszkodzeń. Są ponadto łatwe do utrzymania w czystości.

Model odpowiedni do potrzeb

Przenośne umywalki to modele oferujące rozmaite rozwiązania, co pozwala dobrać typ odpowiedni do potrzeb.

Zbiorniki umywalek mogą mieć różną objętość, najczęściej dostępne to 75 – 80 litrów lub 170 – 180 litrów wody. Obok umywalek mogących obsłużyć jedną osobę dostępne są modele z dwoma niezależnymi stanowiskami, a w przypadku umywalek polowych z wody korzystać może jednocześnie nawet kilka osób.

Poszczególne modele umywalek różnią się między sobą nie tylko wymiarami czy też zewnętrznym designem, ale także rozwiązaniami technicznymi, niektóre z nich umożliwiają np. podpięcie do kanalizacji.

Wygoda korzystania z umywalek przenośnych nie odbiega od umywalek podłączonych do sieci wodno-kanalizacyjnej. Urządzenia te są proste w obsłudze i zapewniają higieniczne warunki w różnego rodzaju niekonwencjonalnych warunkach.

Dodaj komentarz