Okulista Rybnik – wybór profesjonalisty

Jedną z przypadłości, z którą boryka się coraz większa liczba osób, są wady wzroku. Blisko połowa Polaków według badań twierdzi, że potrzebuje korekcji wzroku. Wpływ na tę częstotliwość ma niewątpliwie nasz tryb życia. Niejednokrotnie zapominamy o optymalnym przygotowaniu miejsca pracy – siedzimy na niewygodnych krzesłach w niedobrze oświetlonym pomieszczeniu, często wgapieni w ekran komputera. Jeżeli nie posiadamy odpowiednich okularów bądź soczewek, które będą światło właściwie odbijać, to także może się to mieć negatywne oddziaływanie na nasze oczy.

Okulistyka Rybnik – dowiedz się więcej

Szukając specjalisty od chorób oczu w swojej okolicy, warto zadbać o to, aby klinika znajdowała się w dogodnej dla nas lokalizacji. Właściwy okulista Rybnikpowinien gwarantować pełen komfort w miejscu, w którym przyjmie pacjentów. Należy zadbać też, aby okulista Rybnik miał doświadczenie i potrafił się zmierzyć z każdym problemem, który trapi jego klienta. Jednak okulista Rybnik powinien mieć też specjalistyczny sprzęt, przy pomocy którego będzie w stanie dokładnie rozeznać, czy dana przypadłość jest rzeczywiście tak poważna. Jedną ze specjalistycznych klinik rybnickich, jest Pryzmat. W ofercie są takie badania, jak:

– SS OCT,
– angiografia,
– laseroterapia,
– perymetria,
– badanie dna oka,
– iniekcje doszklistkowe lekami: LUCENTIS, EYLEA.

Podczas wizyty w klinice, okulista Rybnik zaoferuje profesjonalną konsultację okulistyczną, m.in. takie badania, jak:

– refraktometria komputerowa
– badanie ostrości wzroku i dobór okularów
– pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego
– badanie przedniego odcinka i dna oka w lampie szczelinowej
natomiast w przypadku wskazań medycznych:
– pachymetria (pomiar grubości rogówki)
– gonioskopia

Oferta jest więc bardzo szeroka, a cena wynosi w granicach 150 – 200 złotych.

Dlaczego Pryzmat?

Pryzmat jest niewątpliwym liderem wśród usług okulistycznych w Rybniku. Wykwalifikowany zespół doświadczonych pracowników zajmujący się od lat przeróżnymi chorobami oczu jest bardzo dobrą rekomendacją. Specjaliści w klinice pryzmat zajmą się przypadkami jaskry, zaćmy, chorób siatkówki, czy także diagnostyką okulistyczną i dopasowaniem odpowiednich szkieł korekcyjnych do każdego pacjenta. Na stronie internetowej Pryzmatu można dowiedzieć się więcej także na temat salonu optycznego. To tutaj pacjenci mogą zarówno sprawdzić jakość swojego widzenia, jak i dopasować oprawki, a także zakupić odpowiednie okulary przeciwsłoneczne. Salon optyczny cechuje możliwość bardzo szybkiej realizacji zamówień.
Strona internetowa centrum okulistycznego pryzmat jest też bogata w wiele artykułów dotyczących troski o zdrowie. Możemy dowiedzieć się, jak dbać o nasze oczy w porze letniej, jak przygotować się mentalnie do wizyty u okulisty, w jaki sposób dopasowywać okulary lub soczewki do swoich oczu, czy też jak wygląda kwestia soczewek podczas uprawiania poszczególnych dyscyplin sportu. Lekarze mają z kolei możliwość wynajmu sal pod kątem specjalistycznych zabiegów i operacji chirurgicznych.