Jak wygląda operacja zaćmy w Czechach?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy jest realnie możliwe szybkie i sprawne zoperowanie zaćmy w Czechach. Warto wiedzieć, że tego rodzaju procedury stają się coraz popularniejsze wśród Polaków i są chętnie wybierane, głównie ze względu na krótki czas oczekiwania na realizacje zabiegu. Zaćma i jej chirurgia należą obecnie do jednych z większych niedomóg naszego systemu finansowania opieki zdrowotnej – wiele osób musi czekać do momentu powstania zaćmy, która nie da możliwości poprawnego i pełnego widzenia. W tej sytuacji o wiele lepiej jest wcześnie rozpocząć leczenie i skorzystać z tego, co nam oferuje współcześnie wyspecjalizowane chirurgiczne leczenie zaćmy w Czechach.

Dlaczego tak ciężko zrealizować zabieg w Polsce?

Wynika to przede wszystkim z faktu, że NFZ ogranicza znacząco budżet przeznaczony na operację zaćmy. NFZ stara się nie kwalifikować do refundacji pacjentów, u których nie ma absolutnej konieczności natychmiastowego wykonania operacji. Kwalifikowani są praktycznie tylko pacjenci z bardzo zaawansowana zaćmą lub też z zaćmą powikłana innymi stanami okulistycznymi -0 np. jaskrą lub uszkodzeniami aparatu gałki ocznej. To bardzo poważny problem, na który ciężko jest odpowiedzieć. Nawet niezbyt mocno zaawansowana zaćma generuje wiele poważnych problemów i staje się źródłem istotnego dyskomfortu w naszym życiu. Dlatego też dla wielu ludzi operacja zaćmy w Czechach staje się realną alternatywą i możliwością odzyskania poprawnego widzenia w bardzo szybki i sprawny sposób.

Czy są jakieś alternatywy?

Oczywiście, że tak. Za pomocą innowacyjnych rozwiązań terapeutycznych mamy możliwość niezwykle skutecznego uporania się z wieloma dolegliwościami. Skuteczna terapia zaćmy opiera się o wykorzystanie nowoczesnych technologii medycznych oraz podobnych procedur jak w Polsce. Operacja zaćmy w Czechach stoi na bardzo wysokim poziomie i jest powszechnie cenioną formą terapeutyczną dla wszystkich szukających wykwalifikowanej pomocy medycznej. Zabiegi są realizowane przy użyciu tego samego sprzętu. Specjaliści czescy są bardzo dobrymi lekarzami i skutecznie radzą sobie z operowaniem nawet bardzo skomplikowanej i trudnej zabiegowo zaćmy. Operacja zaćmy w czechach nie jest naprawdę niczym złym – szczególnie, że jesteśmy w stanie uzyskać pewna refundacje kosztów leczenia za pomocą systemu realizacji świadczeń w krajach Unii Europejskiej i refundacje tychże świadczeń w ramach środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Jest to bardzo istotne i daje naprawdę wiele możliwości z tym związanych. Warto jest wybrać nowoczesne metody leczenia – bez kolejek oraz stresu.

Czy potrzebne są jakieś specjalne formalności?

Oczywiście, że nie. Realizacje zabiegów w republice czeskiej są bardzo sprawne i nie jest potrzebne absolutnie nic konkretnego. Wystarczy po operacji udać się do NFZ z wnioskiem refundacyjnym, aby w krótkim czasie uzyskać zwrot środków wykorzystanych przez nas na opłacenie sobie leczenia zaćmy. Wiele szpitali nie oczekuje płatności w gotówce przed leczeniem i może przedłużyć termin spłaty.

Dodaj komentarz