Jak doradca podatkowy może pomóc Ci w prowadzeniu własnej firmy

Zarówno założenie, jak i prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z przebrnięciem przez setki skomplikowanych dokumentów. Jeżeli samo wypełnianie PIT-u brzmi dla Ciebie jak nauka egzotycznego języka, nie wspominając o sporządzaniu zeznań i deklaracji fiskalnych czy prowadzeniu ksiąg podatkowych, powinieneś skorzystać z pomocy profesjonalisty. Doradca podatkowy Gliwicehttp://ksiegowy.gliwice.pl/doradztwo-podatkowe-gliwice/ – pomoże Ci uporać się ze skomplikowaną dokumentacją. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, dlaczego jeszcze powinieneś zatrudnić doradcę podatkowego, jeśli prowadzisz własną działalność.

Kim jest doradca podatkowy i czym się zajmuje

Zawód doradcy podatkowego wykonywać mogą jedynie uprawnione do tego osoby, co jest uregulowane specjalnym aktem prawnym. Aby wykonywać „zawód zaufania publicznego”, bo tak również nazywana jest ta profesja, należy spełnić szereg warunków, między innymi: ma wyższe wykształcenie, odbyć w Polsce sześciomiesięczną praktykę, a także złożyć z pozytywnym wynikiem egzamin na doradcę podatkowego. W trosce o bezpieczeństwo podatników ustawodawca zadbał, aby każdy doradca podatkowy Gliwice był wykwalifikowanym specjalistą w swojej dziedzinie. To trudny zawód oparty na dużej odpowiedzialności oraz wymagający stałego szlifowania swoich umiejętności.
Doradca podatkowy ma obowiązek przechowywać wszystkie wydane opinie, wystąpienia w imieniu podatników, płatników czy innych osób oraz udzielane im porady przez okres pięciu lat. Co więcej, obowiązuje go również zachowanie tajemnicy zawodowej. Każdy dobry specjalista powinien również na bieżąco dokształcać się w zakresie prawa finansowego, a także uzupełniać swoją wiedzę o najnowsze interpretacje podatkowe, ulegające ciągłym zmianom. Dodatkowo podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej. Warto sprawdzić uprawnienia i kwalifikacje naszego doradcy, ponieważ w dużej mierze to od niego zależy sukces naszej firmy.

Pomoc doradcy w prowadzeniu firmy

Prowadzenie własnej działalności związane jest z ciągłym dostarczaniem dokumentów do takich instytucji jak ZUS czy Urząd Skarbowy. Wymagane jest, aby przedstawiona przez nas dokumentacja była perfekcyjnie wypełniona. Nawet najmniejszy błąd może nas sporo kosztować, ponieważ za opóźnienia, pomyłki i inne wpadki naliczane są spore kary pieniężne. Jeżeli chcemy zaoszczędzić sobie stresu i nie narażać naszej firmy na straty, powinniśmy zwrócić się o pomoc do specjalisty. Doradca podatkowy Gliwice przede wszystkim pomoże dobrać nam optymalny system rachunkowości w naszej firmie oraz odpowiednią strukturę prawną. Posiada również kwalifikacje z zakresu:

– doradztwa w sprawach podatkowych,
– wydawania opinii prawnych,
– prowadzenia ksiąg rachunkowych, w tym ksiąg przychodów i rozchodów,
– sporządzania sprawozdań finansowych,
– rozliczania i przygotowywania raportów dla ZUS-u,
– prowadzenia ewidencji rozliczeń podatkowych, w tym podatku dochodowego,
– wystawiania rachunków i rozliczania płac pracowników.

Co więcej, może reprezentować nas przed organami administracji publicznej, w tym przed sądami administracyjnymi.

Wybierz swojego doradcę podatkowego

To bardzo istotne w przypadku prowadzenia własnej działalności, aby móc polegać na doświadczeniu i wiedzy profesjonalisty. Doradca podatkowy Gliwice ma odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia, pozwalające na zapewnienie usług najwyższej jakości. Umów się na wizytę z naszym specjalistą, aby dobrać indywidualny plan dla Ciebie i Twojej firmy.