Francuski design – płytki Chevron

Czasy się zmieniają i pogoń dnia codziennego sprawia, że tęsknimy za naturą, która korzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Nic tak nie uspokaja naszych zmysłów, jak naturalna kolorystyka, której źródło leży w świecie przyrody. W tym roku na targach, które odbyły się w Mediolanie, okazało się, że najbardziej popularne jest drewno. W kwietniowej stolicy mody prym wiodły drewniane wnętrza i nie jest tu mowa tylko o podłogach, ale także o ścianach nowoczesnych mieszkań i domów. Na Salone del Mobile dominowała przewaga ciemnych gatunków, które dominowały w różnorodności. Drzewo charakteryzuje się jednak pewnymi ograniczeniami. Z tego względu warto zwrócić swoją uwagę na alternatywne rozwiązania, czyli płytki drewnopodobne Chevron – http://dagmaplytki.pl/?id=blog&post=plytki-chevron-n-francuska-elegancja-i-nietuzinkowy-design. Deski gresowe posiadają dwie ważne cechy – łączą piękno drewna z użytecznością. Tego typu deski dają możliwość wprowadzenia nuty naturalności nie tylko na salony, ale także do kuchni, łazienek oraz na tarasy.

Gresowa deska wygląda jak drewno

Płytki drewnopodobne sumiennie odzwierciedlają urodę drewna, przedstawiając naturalne deski. Warunkującym elementem jest przeniesienie rysunku naturalnego surowca na płytkę podłogową. Drewno posiada różne oblicza, które znajdują odbicie w każdym stylu. Gresy odzwierciedlają jasny parkiet, typowe podłogi drewniane oraz egzotyczne posadzki o ciemnym zabarwieniu. Solidny format i idealnie odwzorowane struktury drewna dębowego sprawiają, że posadzki stają się wyjątkowo dostojne i po prostu kipią elegancją charakteru. Istnieje wiele wariantów dębowych, dzięki czemu przy doborze ograniczać nas będzie jedynie wyobraźnia.

Jak zacząć?

Jeżeli lubisz skandynawski styl, musisz zacząć od dobrania odpowiedniej podłogi. Optymalnie, gdyby posadzka nawiązywała do wyselekcjonowanego, jednorodnego drzewa w jasnej kolorystyce z subtelnymi słojami i sękami. Spory format (20 x 120 cm), a także wybarwienie płytek drewnopodobnych z przeznaczonej do tego serii – perfekcyjnie sprawdzą się w tej kreacji. Typową tu prostotę i elegancję uzyskamy, zespalając deski gresowe na prosto. Pamiętajmy, że stonowana kolorystyka to podstawa tego rodzaju wnętrz, nie bójmy się jednakże kontrastów. Dzienny odcień podłogi podkreślą ciemniejsze lub deseniowe akcenty w postaci zasłon, poduszek czy dywanów. Klasyka jest zawsze modna i może łączyć w sobie lekkość z nowoczesnością. Aktualne i użyteczne rozwiązania odnajdą się w nich równie dobrze, jak w okresowych rewelacjach aranżacyjnych. Aby nowoczesne wnętrze nabrało charakterku, wybierzmy znacznie mocniej usłojoną oraz zróżnicowaną kolorystycznie serię naturalną. Barwy beżowe, kremowe, czy piaskowe idealnie wpasują się do klasycznego stylu. Dzięki ciemniejszym brązowym odcieniom uzyskamy ponadczasową podłogę w stylu Wiktoriańskim. W takim wariancie możemy sobie pozwolić na klasyczne sęki i słoje w ciemnych odcieniach. Długie i proste deski pozwolą wytworzyć klimat charakteryzujący się ciepłem. Całość idealnie komponuje się w otoczeniu roślin i miękkich tkanin, a także w towarzystwie takich materiałów jak cegła, czy glina.

Gdzie układać płytki drewnopodobne?

W tej kwestii nie ma ograniczeń i ta rzecz znacząco decyduje o przewadze ceramicznego drewna nad naturalnym. Wykończenie przedpokoju płytkami drewnopodobnymi nie stanowi najmniejszego problemu, zważywszy na fakt częstości użytkowania tego typu pomieszczeń. Bardzo często można się spotkać z wykorzystaniem tego materiału w pomieszczeniach dziennych tzw. strefie dziennej. Co decyduje o takim rozmieszczeniu? Głównie jest to kwestia funkcjonalna, ale duży wpływ ma to także wygląd, czyli estetyka. Gres ma to do siebie, że spaja wizualnie część kuchenną z salonem i powoduje, że wnętrze jest bardziej przestronne. Gdy gres ułożymy na tarasie czy balkonie, stworzymy połączenie między wnętrzem domu a jego środowiskiem zewnętrznym. Osoby lubiące drewna, ucieszy fakt, że płytki drewnopodobne mogą być wykorzystane w łazienkach. Podobnie jak w poprzednich sytuacjach, płytki mogą być kładzione nie tylko na podłodze, ale także na ścianach.

Dodaj komentarz