EBK Laserowa korekcja wzroku

Laserowa korekcja wzroku to zabieg, który cieszy się rosnącą popularnością. W dużej mierze wynika to z faktu, że jest on powszechnie dostępny. Opisywana metoda uchodzi za bezpieczną oraz mało inwazyjną. Ważne jest jednak to, aby wybrać się do prawdziwego specjalisty z branży. Godną polecenia jest poradnia okulistyczna Pryzmat, która zlokalizowana jest na Śląskuhttp://pryzmat-okulistyka.pl/laserowa-korekcja-wad-wzroku/.

Dla kogo zabieg EBK?

Laserowa korekcja wad wzroku jest przeznaczona dla osób, które ukończyły 21 rok życia. Należy również zaznaczyć, że może on zostać przeprowadzony wyłącznie wtedy, gdy wada wzroku ma charakter stabilny. Nie może ona pogłębiać się lub redukować zbyt szybko. Opisywana metoda stosowana jest zazwyczaj u tych pacjentów, którzy w ostatnim roku nie potrzebowali nowych okularów, czy też szkieł kontaktowych.

Laserowa korekcja wad wzroku EBK to prosty sposób na to, aby podnieść komfort codziennego życia. Jest to doskonała propozycja dla tych, którzy z różnych względów nie chcą lub nie mogą dłużej nosić szkieł korekcyjnych. Nierzadko przeszkadzają one w wykonywaniu obowiązków zawodowych. Trzeba podkreślić, że wada wzroku jest trwale eliminowana. Warto jednak wiedzieć, że tylko nieliczni pacjencji kwalifikują się na zabieg EBK. W zdecydowanej większości przypadków tradycyjne metody laserowe okazują się wystarczające.

Na czym polega zabieg EBK?

Laserowa korekcja wzroku EBK polega na całkowitym usunięciu nabłonka rogówki. Jeszcze przez kilka dni po zabiegu rana rogówki pozostaje odsłonięta. To właśnie dlatego należy stosować specjalną soczewkę ochronną, która niweluje ryzyko zakażenia, czy też nieprzyjemnych dolegliwości bólowych. Ponadto przez około 7 dni od laserowej korekcji wzroku zaleca się stosowanie kropli znieczulających. Dzięki nim okres rekonwalescencji będzie miał o wiele łagodniejszy przebieg.

Do codziennego życia możne wrócić po około 7 dniach. Oczywiście jest to kwestia bardzo indywidualna. Może okazać się, że po tym czasie pacjent nadal odczuwa dyskomfort. W takim przypadku konieczna jest rehabilitacja.

Czy wizyta kwalifikacyjna jest obowiązkowa?

Na zabieg laserowej korekcji wzroku mogą zgłosić się wyłącznie pacjenci, którzy zostali skierowani przez specjalistę. Konsultacja jest tutaj niezbędna. To właśnie dzięki niej można właściwie określić wadę wzroku. Ponadto tylko osoba z doświadczeniem może określić, który typ zabieg będzie najlepszy.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji zwykle wykonuje się topografię rogówki. Badanie pozwala wykluczyć wszelkie ektazje, które uniemożliwiają przeprowadzenie zbiegu. Do innych przeciwwskazań można uznać nieregularny astygmatyzm, stożek rogówki, zaawansowany ZSO. Specjalista dokonuje również pomiaru grubości rogówki, czy też szerokości źrenicy.