Coś niebanalnego do wnętrza, czyli przegrody szklane

Urządzanie wnętrz to hobby bardzo wielu Polaków. Polskie domy z roku na rok pięknieją i stają się coraz bardziej stylowe i oryginalne. Mieszkańcy naszego kraju chętnie korzystają z inspiracji płynących z zachodu oraz z dalekiej Skandynawii. Ostatnim hitem są między innymi ściany szklane, które wywodzą się bezpośrednio ze stylu skandynawskiego.

Oryginalne ścianki szklane do domu

Przeglądając inspiracje wnętrzarskie związane ze stylem skandynawskim, łatwo można dostrzec, że w wielu domach w Szwecji czy Norwegii stosuje się przegrody szklanehttp://esglas.pl/ do oddzielania poszczególnych wnętrz. Takie ścianki szklane wyglądają bardzo oryginalnie i świetnie pasują do domów utrzymanych w raczej prostym i minimalistycznym stylu. Są również świetnym sposobem na wprowadzenie akcentów loftowych do swojego wnętrza. Przegrody szklane wykonane są z precyzją przez firmy zajmujące się tego typu usługami. Robione są na wymiar. To połączenie metalu oraz szkła. Służą do oddzielania poszczególnych części pomieszczeń, można zastosować je na przykład pomiędzy kuchnią a salonem.

Gdzie zastosować przegrody szklane

W jaki sposób zastosować przegrody szklane w swoim wnętrzu? Można umieścić je na przykład:
– pomiędzy otwartą kuchnią a salonem
– w mieszkania o amfiladowym układzie do oddzielenia dwóch pokoi
– pomiędzy korytarzem a częścią dzienną mieszkania
– pomiędzy ogrodem zimowym, czyli oranżerią a salonem
W tych miejscach ścianki szklane sprawdzą się perfekcyjnie i będą nie tylko świetne w swojej roli, ale też pozwolą na większy dopływ światła, sprawiając, że przestrzeń będzie bardziej widna.

Do jakich wnętrz pasują ściany szklane?

Szklane ściany fantastycznie pasują do wnętrz utrzymanych w stylu skandynawskim. Poza tym można stosować je również w mieszkaniach o charakterze bardziej loftowym i nowoczesnym. Nie do końca sprawdzą się natomiast w domach urządzonych w stylu klasycznym, w których znajduje się na przykład sporo mebli zabytkowych. Takie wnętrza mają w sobie zbyt dużo przepychu i po prostu nie pasują do industrialnych ścianek szklanych. Kto zatem lubi prostotę i minimalizm w najlepszym wydaniu, z powodzeniem może zainwestować w przegrody szklane do swojego domu. Na pewno dodadzą mu one unikalnego charakteru i sprawią, że przestrzeń będzie prezentować się jeszcze ciekawiej.

Gdzie kupić ścianki szklane

Zanim zapadnie decyzja o zainwestowaniu w tego typu element wyposażenia wnętrz, warto zdać sobie sprawę z tego, że przegrody szklane zamawia się na wymiar. To przekłada się na stosunkowo wysoką cenę tego typu elementów do wykończenia wnętrz. Przegrody zamawia się w specjalistycznych firmach robiących je na wymiar. Wcześniej pracownik firmy umawia się do domu i dokonuje wstępnego pomiaru, następnie przygotowany jest projekt i zgodnie z nim produkowana jest przegroda. Ostatni element to jej montaż. Przegrody i ścianki szklane wprowadzają do wnętrza wyjątkowo loftowy klimat, dlatego jeśli komuś zależy na efekcie wow we wnętrzu, nie powinien wahać się i szybko podjąć tą wyjątkową inwestycję.